23.10.2009 - Polonia Bytom - Ruch Chorzów (0:1)

sezon 2009/2010 - 23.10.2009 godz. 20:00 /0:1/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
3200   30zł dworzec 1615 dworzec około północy

Video


Galeria

autor: Dugi

 

Relacja

Przed piątkowym meczem wiadomo było, że wyjazd ten będzie niebieską inwazją. Pierwszym czynnikiem jest urok Najstarszych Derbów Śląska, a drugim rewelacyjna gra piłkarzy Ruchu oraz Polonii, co spowodowało, że było to spotkanie na szczycie Ekstraklasy. Zainteresowanie kibiców "Niebieskich" było tak ogromne, że pula 2 tysięcy biletów została sprzedana już we wtorek. Nie zaspokoiło to jednak apetytu fanów Ruchu, którzy otrzymali obietnicę, iż przed meczem będą mieli możliwość kupienia wejściówki. W dzisiejszych czasach chwali się taką postawę, bo niewiele klubów przedkłada dobro sportowego widowiska nad względy bezpieczeństwa. Derbowa zbiórka kibiców została zaplanowana na godz. 16:15 na dworcu PKP w Chorzowie Batorym. Około 16:45 pociąg z "Niebieska Ferajną" pojechał w kierunku Bytomia. Po dotarciu na miejsce fani Ruchu z dworca ruszyli pieszo na stadion Polonii, gdzie zameldowali się około godziny 18.

 Wchodzenie odbyło się dosyć sprawnie i na godzinę przed meczem cały sektor gości był już zapełniony. W tej sytuacji otwarty został bufor. Z zakupem biletu przed meczem nie było żadnych problemów i na stadion weszli wszyscy fani Ruchu, których w Bytomiu zjawiło się około 3.200. Dzięki wpuszczeniu wszystkich "Niebieskich" oraz mobilizacji kibiców Polonii mecz oglądało około 10 tysięcy widzów. Na wejście piłkarzy "Poloniści" zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu - "By z krwi naszej życie wzięła ta co jeszcze nie zginęła", a pod dach została podciągnięta postać niebiesko-czerwonego wojownika, który połączony był żyłami z rozciągniętą na trybunie sektorówką przedstawiającą herb Polonii. Całość uzupełniała niebiesko-czerwona kartoniada oraz kilkanaście odpalonych rac. Od początku kibice obu drużyn prowadzili bardzo dobry doping, a śpiew fanów Ruchu nie jednokrotnie powodował echo wokół stadionu. Na płocie sektora gości od początku meczu znajdował się transparent "NASI PRZODKOWIE JUŻ O TYM WIEDZIELI...", który był częścią przygotowanej przez grupę UN '08 oprawy.

 Pod koniec pierwszej połowy pojawił się nowy trans "... ŻE RZĄDZIĆ BĘDZIE R NA BIELI!" i rozwinięta została sektorówka przedstawiająca dwóch jaskiniowców wpatrujących się na namalowaną w jaskini "eRkę". Choreo wzbogaciły race, stroboskopy oraz ognie wrocławskie. Doping i zabawa w sektorze gości trwała w najlepsze, a sektorówka wędrowała w lewo i prawo. Chwilę później "klatkę" opanowała "ciuchcia", a kibice dalej zdzierali gardła czekając na upragnionego gola. Wysiłek nie poszedł na marne i w 54. minucie Wojciech Grzyb strzelił bramkę na 1:0 dla Ruchu, co wywołało euforię licznie zgromadzonych fanów "Niebieskich". Zaraz po tym wystrzelone zostały fajerwerki oraz spontanicznie odpalane piro! Kibice Polonii zamilkli po straconej bramce, co wykorzystali chorzowianie śpiewając jeszcze głośniej. W drugiej połowie miejscowi zaprezentowali drugą oprawę składającą się z transparentu "To nasz niebiesko-czerwony świat". Na sektorach pojawiła się ogromna liczba niebiesko-czerwonych "machajek" oraz odpalona została pirotechnika. Kibice Ruchu, jak i Polonii dobrze oflagowali swoje płoty. Goście wywiesili m.in. "Psycho Fans", "Siemianowice", "Ruda Śląska" i "To My Naród Śląski" oraz transparent "Łysy trzymaj się". Polonia ze swojej strony wywiesiła m.in. "Polonia Bytom", "Księstwo Bytomskie", "Blue Reds" oraz transparent "28.10.2009 urzędnicy - patrzymy wam na ręce". Spotkanie obyło się bez obustronnych bluzg. Ku radości chorzowskich kibiców wynik nie uległ zmianie i to Ruch w Najstarszych Derbach Śląska zdobył cenne 3 punkty. Piłkarze po meczu wraz z kibicami stworzyli "zwycięską ciuchcię" oraz śpiewali ciesząc się z wygranej.

źródło: Niebiescy.pl