17.04.2015 - Korona Kielce - Ruch Chorzów (0:0)

sezon 2014/2015 - 17.04.2015 godz. 18:00 /0:0/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
710

 80 Widzewa

60 Staszowa

70zł 12:00
parking klubowy

 

 

 

Video

 

 

 

  Fotki


 

Relacja

 Kielce, Kielce... i po Kielcach. Za nami kolejny wyjazd w świętokrzyskie rejony. W piątkowy wieczór Ruch zmierzył się na Kolporter Arenie z Koroną Kielce.

Przyznane Niebieskim wejściówki rozeszły się do ostatniej sztuki. Transportem kołowym do Kielc przybyło 730 kibiców, z czego 710 zasiadło w sektorze gości (pełna pula przyznanych biletów). Wśród obecnych zawitał nasz fan club Pogoń Staszów w sile 60 głów oraz 80-osobowa grupa Widzewa Łódź, w tym większość ze świętokrzyskiego. Dziękujemy za tak liczne wsparcie.

Sektor gości w marę szybko się zapełniał i w porównaniu do poprzednich lat wchodzenie przebiegało sprawnie. Wraz ze zwiększającą się liczbą Niebieskich na sektorze wzrastała ilość wywieszonych flag, a pojawiło ich się nawet sporo: "Psycho Fans", "RTS" (wyjazdówka Widzewa), "NRŚL Gang",
"Radlin", "Zawiercie", "Niebieskie Siemce - ekipa wyjazdowa", "N/R\K" (wyjazdówka Katowic), "Racibórz", "Niebieskie Łaziska", "Świętochłowice", "Kęty", "Śląsk Cieszyński" oraz dwie flagi Pogoni Staszów "19P45" i "Tylko Pogoń". Dodatkowo w drugiej połowie Niebiescy ze Staszowa wywiesili transparenty "Denis 3maj się" i "W Staszowie bez zmiany K.S. Ruch pany!".

Doping Niebieskiej Szarańczy prezentował się dobrze i dumnie niósł się po stadionie i okolicy, niejednokrotnie zagłuszając gospodarzy. Podczas pokazu wokalnych umiejętności nie zabrakło pozdrowień dla Widzewa Łódź, Elany Toruń i Pogoni Staszów. Gospodarzy na początku meczu poniosła fantazja i szybko zostali skarceni przyśpiewkami z użyciem słów uznanych potocznie za wulgarne ;)

Fani Korony praktycznie jak zawsze zapełnili środkową część górnej trybuny młyna i dobrze oflagowali swoje sektory. Ciężko określić ich doping, bo stosunkowo rzadko przebijał się na sektorze gości. "Koroniarze" próbowali w pierwszej połowie jakichś podchodów pod sektorem gości. Pytanie jedynie czy tak nieudolnie próbowali przeprowadzić szarżę na flagi, chowając się za filarami licząc, że mają pelerynki niewidki i nikt ich nie widzi, czy po prostu chcieli zobaczyć "jak to się robi na południu". Tym niemniej śmiesznie to wyglądało z boku - "pójdę, nie pójdę, pójdę, nie pójdę" i nie poszli ;)

Mecz przy słabej grze naszych zawodników, która kilkukrotnie była komentowana z sektora głośnym "ku... mać Chorzów grać", zakończył się bezbramkowym remisem. Piłkarze otrzymali po spotkaniu reprymendę, że mają walczyć i trenować, bo Ruch Chorzów musi panować.

Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania kibice Niebieskich wyruszyli w drogę powrotną na Górny Śląsk. Natomiast kilku obecnych z nami stałych Widzewskich podróżników wyruszyło bezpośrednio na swój sobotni mecz w Świnoujściu. Cóż zrobić, takie uroki turystyki stadionowej ;)

Przed nami piątkowy mecz z Legią, a 29 kwietnia inwazja na Białystok i świętowanie 10-lecia sztamy z Widzewem!

 

Relacja dzięki uprzejmości portalu Niebiescy.pl