Austria Wiedeń (Austria)

pojemność sektora gości:  ...
odległość:  439 km     
środek transportu:  samolot, pociąg, autokar, samochód
strona klubu: www.fk-austria.at

 
Austria Wiedeń

 

wiięcej...

3 Runda Eliminacyjna Ligi Europy - 05.08.2010r. - godz. 2030 /3:0/

osób w tym braci cena zbiórka powrót
1500  

120zł+20 Euro

parking 800  

Galeria

 

Video

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Relacja z wyjazdu

    Tydzień po przegranym na własnym stadionie meczu z Austrią 1:3, piłkarzy Ruchu Chorzów czekało rewanżowe spotkanie w Wiedniu. Jeszcze mocniej od zawodników na tą konfrontację szykowali się kibice. Wraz z rozpoczęciem zapisów kolejki nie miały końca. Niebieska Szarańcza szykowała istną "odsiecz wiedeńską"... Dni do "niebieskiego najazdu" mijały bardzo szybko, a liczba zainteresowanych wciąż rosła. Od razu było wiadomo, że 550 biletów, które otrzymaliśmy od Austriaków to zbyt mało, by zaspokoić nasze potrzeby. Inwazja rządzi się jednak swoimi prawami i nic nie może stanąć jej na przeszkodzie. Zbiórka została zaplanowana na godz. 8:00 na parkingu klubowym, skąd mniej więcej godzinę później wyruszyło 7 autokarów, kilkanaście busów oraz ogromna liczba samochodów.


Po drodze jeden z autokarów uległ awarii w Żorach, jednak szybko został zorganizowany transport zastępczy, którym okazał się autobus miejski (najprawdopodobniej była to jego najdłuższa trasa). Ponadto wiele osób wyruszyło do Wiednia osobno. Pierwsi kibice pojawili się w Wiedniu już dzień przed meczem, by mieć chwilę na zwiedzanie i degustację austriackich trunków. Wraz z upływającym czasem w okolicach stadionu robiło się coraz bardziej niebiesko. Około 1,5 godziny przed meczem kibice Ruchu zaczęli wchodzić na stadion. Osoby, które zamiast biletu miały wystawione potwierdzenie wpłaty bez problemów były wpuszczane na sektor. Również osoby, której jechały w ciemno, miały możliwość zakupu biletu w kasach gospodarzy.


Oficjalnie na stadionie pojawiło się 1.500 fanów "Niebieskich"! Przed rozpoczęciem spotkania chorzowianie zaprezentowali próbkę dopingu, śpiewając podczas rozgrzewki piłkarzy głośne "Niebiescy ! Niebiescy ! Niebiescy !" oraz "Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz Ruch Chorzów gra...", na co austriaccy fani zareagowali nieśmiałymi gwizdami. Jednak wraz z pierwszym gwizdkiem "Fioletowym" nie pozostawało nic innego, jak słuchać i starać się zagłuszyć rewelacyjny doping w wykonaniu Niebieskiej Szarańczy. Na boisku fatalnie rozpoczęło się dla Ruchu, bo gospodarze już w 3 minucie objęli prowadzenie po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym. Dodatkowo chorzowianie musieli grać od tej pory w osłabieniu, bo Rafał Grodzicki zobaczył czerwoną kartkę. Kibice pożegnali schodzącego "Grodka" skandując jego nazwisko, natomiast w stronę sędziego rozniosło się głośne "wyp...".............

 

więcej na Niebiescy.pl