Wyciągnięte z Archiwum...

16 grudzień 2012

ArchiwumOd dzisiaj - na stałe - uruchomiliśmy dział: "Wyciągnięte z Archiwum". W którym to będziemy umieszczać archiwalne materiały dotyczące wyjazdów naszych drużyn, a także ciekawszych meczów rozgrywanych u siebie.

Materiały te prezentowane są przede wszystkim dzięki Wam, którzy przesyłacie nam w/w materiały. W dniu dzisiejszym zamieszczamy fragment artykułu dotyczącego Ruchu Chorzów z miesięcznika "To My Kibice" nr 5 styczeń-luty 2002. Zachęcamy do lektury oraz do przysyłania nam kolejnych materiałów.

KS Radomsko - RUCH: Do Radomska podróżowaliśmy specjalnym pociągiem, busami oraz samochodami. Łącznie zawitaliśmy tam w niecałe 400 osób. Wywieszamy flagi: "PF", "Radlin", Ruda Śląska", "Blue Army". Przed meczem ekipa samochodowa (w tym Siemianowice i Myszków) wjeżdża do sektora RKS-u i zrywa pół ich największej flagi "Radomszczański Klub Sportowy". Na meczu extra doping z naszej strony. Młynek miejscowych to 50 osób i kilka flag. Powrót w pociągu bez emocji, natomiast ekipa samochodowa ma dym z Rakowem (na naszą korzyść).
RUCH - RKS Radomsko: Z Radomska zbytnio nie spodziewaliśmy się przyjezdnych, ale pojawili się było ich 11: 6 dziadków i 5 młodych). Na samym meczu nic specjalnego się nie działo.
Dyskobolia Grodzisk - RUCH: Do Wielkopolski na mecz z Groclinem wybrało się 33 Psycho Fans. Na meczu jak można było się  spodziewać spokój.
RUCH - Dyskobolia Grodzisk: Z Grodziska oczywiście 0 gości. My prowadzimy głośny doping. Pod koniec pierwszej połowy odpalamy kilka rac. Mamy też 7 flag na kijach (w tym jedną nową z wizerunkiem maski z "Krzyku"). W drugiej połowie odpalamy kilkanaście wulkanówi sześć dużych ogni bengalskich. Dąło to extra efekt przy sztucznym oświetleniu. Mieliśmy też dużo flag na płocie. Ogółem na meczu spoko prezentacja z naszej strony.
Pogoń Szczecin - RUCH: Do Szczecina wybrało się nas 110 osób. Na tym opis tego meczu można zakończyć.
RUCH - Pogoń Szczecin: Przyjezdnych ze Szczecina 29 osób bez żadnej flagi. U nas doping tego dnia doping nie był najlepszy. Wywieszamy naszą nową flagę "Chuliganeria" - naprawdę extra. Ogólnie spokój.... c.d.n


"To My Kibice" nr 5 styczeń-luty 2002

To My Kibice styczeń-luty 2002

Zdjęcie dzięki: www.gorny.slask.prv.pl