07.10.2013 - Piast Gliwice - Ruch Chorzów (0:2)

sezon 2013/2014 - 07.10.2013 godz. 18:00 /0:2/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
1600

kilku Widzewa

35zł Biedronka / dworzec PKP
15:30 / 15:00


   Video

 

 Fotki


 

Relacja

Derby z Piastem przypadły w poniedziałek wieczorową porą i zakończyły 11. kolejkę Ekstraklasy. Dla sporej części fanów "Niebieskich" wizyta w Gliwicach to swoiste deja vu, gdyż dokładnie dwa tygodnie wcześniej 350 kibiców Ruchu wsparło Widzewiaków na Piaście.

"Niebiescy" wyjazd zaplanowali transportem kołowym, jednak w ostatniej chwili autokary zastąpiono pociągiem, natomiast auta i autokary fan clubów śląskimi drogami dotarły pod stadion meczowego rywala.

Pula przyznanych 1000 biletów szybko znalazła swoich nabywców, dlatego starano się o kolejne wejściówki oraz wykupywano bilety w kasach gospodarzy. Ogólnie na sektorze gości oraz przylegających sektorach zasiadło około 1600 Niebieskich Wariatów.

Płoty przyozdobiły flagi: "Psycho Fans", "Śląscy Ekstremiści", "19/R\20", "Nakło Śląskie", "Radlin", "N/R\K", "Mysłowice on tour", "NRŚL Gang", "Racibórz", "Pszów", "Śląsk Cieszyński", "Żory" ," Kęty on tour", "Bieruń & Lędziny" oraz fanka Górnego Śląska.

Sektor gości rozciągnął się praktycznie na całej długości trybuny za bramką, gdzie "Niebiescy" opanowali również sektor G zajmowany zazwyczaj przez gospodarzy. Również teraz pojawiło się kilku miejscowych kibiców, którzy pomimo obecności fanów Ruchu postanowili zasiąść pomiędzy nimi. Najprawdopodobniej ciężko oglądało im się mecz, gdy grupa fanów Ruchu notorycznie intonowała im nad uchem, że "Naszym Klubem HKS...", czy też "Ruchu Nasz ukochany, My wspieramy zawsze Cię...".

Doping Ruchu stał na dobrym poziomie, z częstymi, konkretnymi momentami. Prowadzony był w asyście bębna i flag na kijach. O motywację do śpiewu zadbali piłkarze, strzelając w 4 minucie bramkę oraz ustalając wynik meczu na 0:2 w 72. minucie. Sytuacji do podwyższenia było więcej, także kibice mieli na co popatrzeć.

W repertuarze "Niebieskich" nie mogło zabraknąć głośnego "Jesteśmy zawsze tam..." oraz pozdrowień dla naszych przyjaciół z Widzewa, Elany, Slovana i Atletico. Fani Ruchu zaintonowali również "piłka nożna bez policji", co szybko podchwycili miejscowi, za co zostali nagrodzeni brawami.

Mecz obejrzało łącznie 7171 widzów. Miejscowi wywiesili 20 flag, w tym m.in. "Piast Gliwice", "Honor Miasta", oraz "Bate 56" i transparent "Ś.P. Lolek śpij w spokoju". Co do dopingu, to miejscowi słabo słyszalni po drugiej stronie boiska. W czasie meczu zaprezentowali kartoniadę, która miała przedstawiać datę założenia klubu - 1945, jednak z perspektywy sektora gości wyglądało to jak niedopracowane elementy tetrisa.

W drugiej połowie przez stadion przewędrowała również stworzona przez najmłodszych fanów Piasta sektorówka z postacią piłki z barwami i przyczepioną chmurką "Całe życie Piast Gliwice".

Mecz ku radości fanów chorzowskiego Ruchu zakończył się cennym zwycięstwem 2:0, co dało powód do świętowania i śpiewania razem z piłkarzami po ostatnim gwizdku sędziego. Chwilę po meczu "Niebiescy" zaczęli rozchodzić się do pociągu, autokarów i aut. Po zakończonym spotkaniu zatrzymany został niestety nasz młynowy. Miejmy nadzieję, że szybko zostanie wypuszczony.

 

 

PEPEK TRZYMAJ SIĘ!

 

Relacja dzięki uprzejmości portalu Niebiescy.pl