03.08.2015 - Korona Kielce - Ruch Chorzów (1:2)

sezon 2015/2016 - 03.08.2015 godz. 18:00 /1:2/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
676

 

100zł

13:00
parking klubowy

 

 

 

Video

 

 

 Fotki


 

Relacja

 676 - tylu kibiców chorzowskiego Ruchu stawiło się na wyjazdowym meczu z Koroną. Niestety nie udało nam się wykupić wszystkich wejściówek, ale liczba jak na poniedziałek i tak nie przynosi nam wstydu.

W Kielcach zadebiutowały nasze nowe wyjazdowe koszulki. Wyszło to bardzo efektownie i wszystkie osoby, które miały jakieś wątpliwości co do całej akcji, chyba je straciły. Ale zacznijmy od początku...

Zbiórka została zaplanowana na godzinę 13:00 na parkingu klubowym, skąd po około godzinie kolumna wyruszyła w stronę województwa świętokrzyskiego. Tym sposobem rozpoczęliśmy wyjazdowy szlak 2015/16. Podróż, jak to do Kielc, nudnawa, głównie przez jakieś wioski i pola. Ciekawostka, w autokarze jechał z nami piłkarz Michał Efir, który z powodu kontuzji nie mógł zagrać. Był to jego wyjazdowy debiut ;-)

Pierwsze osoby zaczęły wchodzić na stadion jakąś godzinę przed meczem. Wszyscy ubrani w jednakowe wyjazdowe niebieskie koszulki, które od tego wyjazdu są obowiązkowe na naszym sektorze. Nosi je każdy, bez wyjątku, bo razem tworzymy wyjazdową siłę.

Na płocie standardowe oflagowanie plus stara fana "Niebiescy", która była wstępem do oprawy grupy "Ultras Niebiescy", a także transparenty "Denis 3maj się" i "PF Zając PDW".

Doping od początku na pełnej korbie, co jest już naszą wizytówką w Polsce i nie tylko. Nasi piłkarze szybko stracili bramkę, jednak to jak zawsze podziałało mobilizująco na nasz sektor i doping stał się jeszcze bardziej żywiołowy. To z kolei podburzyło zespół i jeszcze przed przerwą udało się wyrównać.

W drugiej połowie popis na sektorze dała grupa "Ultras Niebiescy", która przygotowała oldschoolową oprawę. Na początku na płocie zawisnął transparent "The good old days", po czym został on zasłonięty transem "Oldschool Ruch". Na sektorze rozrzucono konfetti, pojawiły się flagi na kijach, balony, pionowe pasy materiałów, replika flagi "Ultras Boys" podniesiona do góry, a całość uzupełnił napis "FORZA RUCH" ze styropianu. Niejednemu starszemu fanatykowi z pewnością zakręciła się łezka w oku.

Ostatnie minuty meczu to już prawdziwy popis chorzowskiej bandy kiboli, którzy przy głośnym śpiewie fetowali wynik 2:1 dla Ruchu, który utrzymał się do końca spotkania. po końcowym gwizdku odbyła się tradycyjna zabawa pod sektorem, po czym udaliśmy się w drogę powrotną. Dziękujemy za wsparcie 60 Widzewiakom.

Teraz każdy zakupuje wyjazdowa koszulkę i zaczynamy wielką mobilizację na wyjazd do Białegostoku!
 

Relacja dzięki uprzejmości portalu Niebiescy.pl

16.08.2015 - Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (2:1)

sezon 2014/2015 - 16.08.2015 godz. 25:30 /2:1/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
 2100

 około 700 Widzewa

 130zł Parking
2:00

 

 

Video

 

 

Czytaj więcej...

29.08.2015 - Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów (3:1)

sezon 2015/2016 - 29.08.2015 godz. 18:00 /3:1/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
 896

 

   

 

 

 

Video

 

  Fotki

 

Relacja


Kolejne wyjazdowe wojaże za nami. W 7. kolejce Ekstraklasy Niebiescy zmierzyli się z Zagłębiem Lubin i było to trzecie wyjazdowe spotkanie w wykonaniu chorzowskiego Ruchu. Patrząc przez pryzmat ostatnich lat, Lubin jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wyjazdowej mapie kibiców Ruchu.

I również tym razem piłkarze Niebieskich mogli liczyć na solidne wsparcie swoich kibiców. Dokładnie 896 fanów pojawiło się na sektorze gości, w tym delegacja Widzewa Łódź oraz gościnnie 20 kibiców Unii Oświęcim i oczywiście nasz dolnośląski Fan Club z Dzierżoniowa.

Wyjazd do centrum Zagłębia Miedzi jak zwykle odbył się transportem kołowym. Autokarami, busami i samochodami Niebiescy dotarli pod stadion, gdzie wchodzenie przebiegło nadzwyczaj sprawnie i przed pierwszym gwizdkiem praktycznie wszyscy zasiedli na trybunach. Na płotach zawisło 15 flag, w tym: "Śląscy Ekstremiści", "P/R\F", "ULTRAS", "19/R\20", "Niebieskie Siemce - Ekipa Wyjazdowa", "NRŚL Gang", "Świętochłowice", "N/R\K", "Radlin", "Dzierżoniów", "Żory", "Kęty", "19(L)45" (Lechii Dzierżoniów), "Mikołów", "Niebieskie Łaziska" oraz transparent "Zając PDW".

Jak zwykle Niebiescy na wyjeździe zaprezentowali bardzo dobry poziom. Przez całe spotkanie prowadzony był rewelacyjny doping, który jedynie chwilowo w drugiej połowie osłabł, jednak nie na tyle, by nie było nas słychać. Podczas meczu oficjalny debiut zaliczyła również nowa piosenka:

"Chodź z nami na stadion i zaśpiewaj też,
że Ruch dziś wygra mecz, że Ruch dziś wygra mecz.
Śpiewajmy głośno, niech każdy tutaj wie,
że Ruch dziś wygra mecz, że Ruch dziś wygra mecz.
Nieważne z kim i nieważne gdzie,
my gramy zawsze o zwycięstwo...".

Oprócz nowej przyśpiewki nie zabrakło również pozdrowień dla naszych zgodowiczów z Widzewa i Elany oraz "pozdrowień" dla policji.

Młyn gospodarzy nie powalał na kolana, przede wszystkim liczbowo. Na płotach pojawiło się sporo flag, w tym wiele fanclubowych. Na początku spotkania pojawił się również spory, estetyczny transparent "Lubin '82 Historia pisana przez życie" nawiązujący do rocznicy wydarzeń lubińskich. Również z okazji tej rocznicy mecz rozpoczął się minutą ciszy, do której dołączyli kibice Ruchu. Wydawało się, że przygotowany transparent będzie uzupełniony oprawą, której jednak zabrakło.

Kibice Ruchu pomimo niekorzystnego wyniku nie tracili wiary i sił na dalszy doping. Na sektorze pojawiły się również flagi na kijach.

Do ciekawej sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy. Na sektorze graniczącym z klatką pojawił się kibic Ruchu i bywalec trybuny głównej na chorzowskim stadionie, który nie zważając na zajmowany sektor, aktywnie uczestniczył w dopingu dla Niebieskiej drużyny. Przez moment nie spodobało się to ochronie, jednak po głośnym "zostaw kibica" sytuacja została opanowana i nadal nasz sympatyk pozostał na swoim sektorze ;)

W końcówce meczu fani Ruchu znów byli dodatkowo zmotywowani, nawet pomimo niekorzystnego wyniku. "Niebieska Szarańcza" ruszyła z jeszcze większą dopingową korbą i na tapetę poszło klasyczne już "Horto Magiko" i "Dziki Wąs" w roli wodzireja :)

Niestety mecz zakończył się porażką 1:3, jednak pomimo to fani Ruchu podziękowali piłkarzom za grę i głośno dali im do zrozumienia, że zawsze będziemy przy drużynie oraz, że najważniejsze obecnie jest, by wygrać w derbach z Górnikiem.

Po meczu również Łukasz Janoszka, obecnie piłkarz Zagłębia, mógł na własnej skórze odczuć, jak wygląda szacunek w wykonaniu Niebieskich. Kibice Ruchu zawołali zawodnika do siebie i głośno skandując jego nazwisko nawoływali, by wrócił na Cichą. Dodatkowo "Ecik" rzucił swoją koszulkę kibicom, za co otrzymał nową treskę wyjazdową "Niebieskiej Szarańczy". Jak się okazało po ubraniu, "Ecik" najlepiej prezentuje się w barwach Ruchu ;)

Po meczu kilkadziesiąt minut oczekiwania i powrót na Górny Śląsk. Do następnego razu na wyjazdowym szlaku!

Relacja dzięki uprzejmości portalu Niebiescy.pl

26.09.2015 - Cracovia - Ruch Chorzów (2:1)

sezon 2015/2016 - 26.09.2015 godz. 18:00 /2:1/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
 

 

70zł Parking
13:00

 

 

 

Video

 

Czytaj więcej...

17.10.2015 - Lech Poznań - Ruch Chorzów (2:2)

sezon 2015/2016 - 17.10.2015 godz. 18:00 /2:2/

osób w tym Braci cena zbiórka powrót
1614

 430 Widzewa

9 Elany

 

7:40

dworzec PKP

4:00

dworzec PKP 

 

 

Video

 

 

Czytaj więcej...